Päeva mõte

Täna alustame AA Kaheteistkümne Sammu lühiülevaatust. Need Kaksteist Sammu kehastavad viit põhimõtet. Esimene samm on liikmeksoleku eeltingimuse samm. Teine, kolmas ja üheteistkümnes samm on programmi vaimsed sammud. Neljas, viies, kuues, seitsmes ja kümnes on eneseuuringu sammud. Kaheksas ja üheksas on heastamissammud. Kaheteistkümnes samm on programmi edasiandmise ehk aitamise samm. Need viis põhimõtet on siis liikmesoleku eeltingimus, hingeline alus, eneseuuring, heastamine ja teiste aitamine. Kas ma olen kõik need sammud enda osaks võtnud?

Päeva mõtisklus

Me ei ela mitte ainult ajas, vaid ka igavikus. Kui me elame koos Jumalaga ja Tema elab koos meiega, siis võime kanda hingelist vilja, mis kestab igavesti. Kui me elame Jumalaga, voolab meie elu nagu vaikne jõgi läbi kuiva maa. See paneb vaimse elu puud ja lilled – armastuse ja teenimise – õitsema ja rohkelt vilja kandma. Vaimne töö on tehtud igaveseks, mitte ainult praeguseks. Isegi siin maa peal saame elada nii, nagu kestaks meie elu tegelikult igavesti.

Päeva palve

Ma palun, et võiksin teha oma elust jaheda jõe janusel maal. Ma palun, et võiksin anda heldelt kõigile, kes paluvad mu abi.